1 29-06-2015 JAcek Saryusz Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 29.06-5.07.2015

Polityka zagraniczna UE. W tym tygodniu podczas obrad komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego (AFET), której członkiem jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski, m.in. wymiana poglądów na temat wyników szczytu Rady Europejskiej w obszarze polityki obrony i bezpieczeństwa UE oraz sprawozdanie z wizyty Delegacji ds. stosunków z Białorusią w Mińsku (Białoruś) w dniach 17–19 czerwca br.

Pełny program spotkania komisji spraw zagranicznych

Poniedziałek 29 czerwca, godz. 16:45, Parlament Europejski, Bruksela 

Bezpieczeństwo energetyczne i polityka obronna UE. We wtorek (30.06) Jacek Saryusz-Wolski będzie przewodniczył chadeckiej grupie roboczej ds. zagranicznych, podczas której omówione zostaną dwa dokumenty Jego autorstwa – ws. bezpieczeństwa energetycznego UE w wymiarze zewnętrznym oraz ws. europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony. Oba dokumenty, jak zostaną przyjęte we wrześniu 2015 roku, będą stanowiły oficjalne stanowisko największej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim - Grupy Europejskiej Partii Ludowej, w tych dwóch obszarach tematycznych.

Wtorek 30 czerwca, godz. 10:00, Parlament Europejski, Bruksela

Spotkanie z komisarzami UE z rodziny Europejskiej Partii Ludowej. We wtorek (30.06) Prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w tym jej wiceprzewodniczący Jacek Saryusz-Wolski, spotkają się z komisarzami UE wywodzącymi się z partii członkowskich EPL, w tym z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guntherem Oettingerem, komisarzem ds. klimatu i energii  Miguelem Ariasem Canete i innymi. Przedmiotem dyskusji będą bieżące sprawy, którymi zajmują się instytucje UE, w tym umowa handlowa UE-USA, polityka bezpieczeństwa i obrony UE,  czy problem migracji.

EPL w Komisji Europejskiej

Wtorek 30 czerwca, godz. 20:00, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie