1 22-06-2015 Copyright © European People Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 22-26.06.2015

Sesja plenarna w Brukseli. W środę (24.06) w Parlamencie Europejskim mini-sesja plenarna, podczas której europosłowie wyrażą swoje poglądy na temat zarządzania gospodarczego w UE i będą debatować nt. polityki bezpieczeństwa i obrony UE przed szczytem Rady Europejskiej w dniach 25-26 czerwca.

Program mini-sesji plenarnej

Video o nadchodzącej mini-sesji

Środa 24 czerwca, godz. 14:30-22:00, Parlament Europejski, Bruksela

Szczyt Europejskiej Partii Ludowej. W czwartek (25.06) w Brukseli odbędzie się szczyt Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w którym weźmie wiceprzewodniczący EPL i jej frakcji w Parlamencie Europejskim Jacek Saryusz-Wolski. Przywódcy europejskiej chadecji spotkają się przez szczytem Rady Europejskiej, by omówić bieżącą sytuacją gospodarczą i geopolityczną – w tym politykę migracyjną UE, sytuację w Grecji, sankcje wobec Rosji, politykę bezpieczeństwa i obrony UE oraz Agendę Cyfrową UE. W środę (24.06) podczas mini-sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędzie się debata, w której europosłowie przedstawią reprezentantom Rady i Komisji swoje stanowisko w kwestiach będących priorytetem czerwcowego szczytu szefów państw i rządów UE.

Środa 24 czerwca, godz. 14:00, Parlament Europejski, Bruksela – debata plenarna

Czwartek 25 czerwca, godz. 12:30-16:00, Académie Royale de Belgique, Rue Ducale 1, Bruksela – Szczyt EPL


Bezpieczeństwo w Europie. W piątek (26.06) Jacek Saryusz-Wolski będzie gościem specjalnym Instytutu Europejskiego we Florencji. Podczas dyskusji w Historycznym Archiwum Europejskim na temat Europejskiej Polityki Sąsiedztwa europoseł zabierze głos odpowiadając na pytanie „Czy Unia wypełnia swoje pierwotne zadanie i zapewnia nam bezpieczeństwo”. W debacie udział wezmą również: Brigid Laffan - dyrektor Robert Schuman Centre for Advanced Studies, dyrektor Global Governance Programme, Ulrich Krotz - dyrektor Programu „Europe in the World” i Christopher Hill - profesor stosunków międzynarodowych Cambridge University.
 

Piątek 26 czerwca, godz. 14:00–16:00, Florencja, Włochy 

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie