1 07-06-2015 Fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 8 -12.06.2015

Sesja plenarna w Strasburgu. W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbywa się sesja plenarna, w trakcie której eurodeputowani pochylą się m.in. nad kwestią trwających negocjacji w sprawie Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji, czyli TTIP. Parlament Europejski uważnie śledzi proces negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, która ma szansę stworzenia największej strefy wolnego handlu na świecie. Chociaż negocjacje w tej sprawie prowadzi Komisja Europejska, to bez zgody Parlamentu Europejskiego umowa nie będzie mogła wejść w życie. Jacek Saryusz-Wolski był koordynatorem prac oraz autorem oficjalnego stanowiska Grupy Europejskiej Partii Ludowej w sprawie handlu międzynarodowego, w tym TTIP. Europosłowie przedyskutują również w tym tygodniu kwestię Europejskiej Strategii Bezpieczeństwa Energetycznego. Dokument, który zostanie przyjęty w środę będzie i będzie wyrażał oficjalne stanowisko europarlamentu w tej sprawie, porusza m.in. kwestię wzmacniania zewnętrznego wymiaru polityki energetycznej, rozwoju nowych technologii, czy zwiększania roli rodzimych źródeł energii.

Program sesji plenarnej

Poniedziałek-czwartek 18-21 czerwca, Parlament Europejski, Strasburg

Relacje UE-Rosja w ocenie europarlamentu. W środę (10.06) w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata o stanie relacji między Unią Europejską a Rosją, w której głos zabierze Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej  odpowiedzialny za sprawy zagraniczne. W debacie oraz w raporcie, który zostanie przyjęty w czwartek, posłowie odniosą się również do rosyjskiej listy sankcji wizowych obejmującej 89 osób. Na liście znalazły się nazwiska 19 posłów do Parlamentu Europejskiego, z czego prawie połowa należy do Grupy EPL.

Środa 10 czerwca, godz. 15:00, Parlament Europejski, Strasburg

Wrocław Global Forum 2015. W piątek (12.06) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w corocznej konferencji Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Atlantic Council - Wrocław Global Forum. W debacie plenarnej zatytułowanej "The Return of Geopolitics and the Challenge of Russia” obok Jacka Saryusz-Wolskiego wystąpi m.in. Garri Kasparow, prezes Fundacji Praw Człowieka, rosyjski szachista i kandydat na prezydenta Federacji Rosyjskiej w 2008 roku oraz Aleksiej Kudrin, były minister finansów Federacji Rosyjskiej. 

Program WGF 2015

Piątek 12 czerwca, godz. 10:15-11:30, Centrum Kongresowe, ul.Wystawowa 1, Wrocław
 

Gdybym był radnym. We wtorek w Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się rozstrzygnięcie XI edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Gdybym był radnym…”. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów z miasta i powiatu piotrkowskiego. Warunkiem udziału  było przygotowanie pracy pisemnej dotyczącej spraw miasta (gminy) widziane oczyma przyszłego radnego.Fundatorem nagród w konkursie jest  europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który objął także patronatem honorowym przedsięwzięcie.
 
Wtorek 9 czerwca, godz. 10:00, Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Tryb.

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie