1 18-05-2015 fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 18-22.05.2015

Sesja plenarna w Strasburgu. W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbywa się sesja plenarna, w trakcie której eurodeputowani pochylą się nad kwestią szczytu Partnerstwa Wschodniego, europejskiego programu ws. migracji czy wdrażania i finansowania Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony.

Program sesji plenarnej

Poniedziałek-czwartek 18-21 maja, Parlament Europejski, Strasburg

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych i obrony EPL. W poniedziałek (18.05) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej ds. zagranicznych, weźmie udział w spotkaniu ministrów do spraw zagranicznych i ministrów do spraw obrony EPL, którzy zbiorą się w Brukseli na kilka godzin przed Radą do Spraw Zagranicznych UE. Tematem dyskusji będą m.in. operacje wojskowe w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony, wzywania w zakresie bezpieczeństwa w sąsiedztwie UE, czy przygotowania do czerwcowej Rady Europejskiej poświęconej obronności.

Poniedziałek 18 maja, godz. 7:30-10:30, Hotel Sofitel, Bruksela

Szczyt Partnerstwa Wschodniego EPL w Rydze. W czwartek (21.05) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), weźmie udział w spotkaniu liderów EPL i krajów Partnerstwa Wschodniego w Rydze. Poprzedzi on wieczorny szczyt Partnerstwa Wschodniego UE i pozwoli na wcześniejszą dyskusję oraz przygotowanie wspólnego stanowiska tej największej paneuropejskiej rodziny politycznej i jej wschodnich partnerów. Czwartkowe wydarzenia w stolicy Łotwy poprzedzi w środę (20.05) wieczorna debata Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na temat szczytu Partnerstwa Wschodniego. Głos w debacie zabierze w imieniu Grupy EPL europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski.

Środa 20 maja, ok. godz. 20:00, Parlament Europejski, Strasburg

Czwartek 21 maja, godz. 17:00,  Muzeum Sztuki “Riga Bourse”, Maza pils iela 21, Ryga, Łotwa 


70-lecie Uniwersytetu Łódzkiego. W piątek (22.05) Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w Światowym Zjeździe Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego - uroczystościach związanych z obchodami 70-lecia UŁ. Europoseł - Absolwent uczelni i członek Komitetu Honorowego Obchodów 70-lecia UŁ – wystąpi w debacie „Łódzka szkoła ekonomii. Wkład UŁ w kształtowanie polskiej polityki gospodarczej”. W dyskusji, zorganizowanej w ramach Forum: Uniwersytet wobec wyzwań XXI wieku, wystąpi również Prof. Marek Belka, Prof. Stefan Krajewski oraz dr Bogusław Grabowski.

Więcej o Światowym Dniu Absolwentów UŁ

Piątek 22 maja, godz. 13:00 – 14:30, Aula fioletowa, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski, Facebook i Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie