1 20-04-2015
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 20-23.04.2015

W nadchodzącym tygodniu w Parlamencie Europejskim (PE) w Brukseli m.in. przygotowania do kwietniowej sesji plenarnej (27-29.04), spotkania grup politycznych, grup roboczych i wysłuchania publiczne.

Patriarcha Ukrainy Filaret specjalnym gościem europejskich chadeków. Od poniedziałku do środy (20-22.04) specjalnym gościem europejskich chadeków w Parlamencie Europejskim będzie zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego, patriarcha Filaret. Z inicjatywy wiceprzewodniczącego Grupy Europejskiej Partii Ludowej Jacka Saryusz-Wolskiego (PO), stałego sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego ds. Ukrainy, Patriarcha spotka się z najważniejszymi politykami europejskiej chadecji – szefem Rady Europejskiej, komisarzami, europosłami oraz władzami EPL, jak również z przewodniczącym PE i szefową unijnej dyplomacji. Weźmie również udział w połączonym spotkaniu komisji spraw zagranicznych PE i delegacji PE ds. relacji UE-Ukraina, oraz środowym spotkaniu Grupy EPL w Brukseli. 

Konferencja prasowa Patriarchy Filareta i europosła Jacka Saryusz-Wolskiego odbędzie się w środę (22.04) o godz.15:00 w sali prasowej PE im. Anny Politkowskiej.

Poniedziałek-środa 20-22 kwietnia, Parlament Europejski, Bruksela

Stan relacji UE-Rosja. We wtorek (24.04) Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPL) zaprasza na wysłuchanie publiczne poświęcone relacjom pomiędzy Unią Europejską i Rosją. W debacie wystąpi wiceprzewodniczący Grupy EPL ds. zagranicznych Jacek Saryusz-Wolski, a także m.in. Dyrektor Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji Jerzy Pomianowski i James Sherr – przedstawiciel brytyjskiego think tanku Chatham House.  

Wtorek 21 kwietnia, godz.14:30-16:00, sala ASP 5E-2 , Parlament Europejski, Bruksela

Transatlantycka polityka handlowa UE - stanowisko Grupy EPL. W piątek (24.04) wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej ds. zagranicznych Jacek Saryusz-Wolski przedstawi na posiedzeniu wyjazdowym Biura Grupy EPL dokument, który będzie stanowił oficjalne stanowisko tej największej rodziny politycznej w Parlamencie Europejskiej w kwestii polityki handlowej UE, w tym w szczególności negocjowanego obecnie porozumienia handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a UE (Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji - TTIP). Grupa EPL wyraża silne poparcie dla negocjowanej umowy, podkreślając, że jest to najbardziej znaczący projekt w relacjach pomiędzy UE-USA ostatnich lat. TTIP ma znaczenie tak ekonomiczne jak i geopolityczne, stanowiąc podstawę transatlantyckiej wspólnoty wartości i interesów.

Czwartek-piątek 23-24 kwietnia, Mediolan

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie