1 22-02-2015 fot. Copyright © European Parliament
Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 23-27.02.2015

W nadchodzącym tygodniu w Parlamencie Europejskim (PE) w Brukseli posiedzenia komisji parlamentarnych, grup politycznych i jednodniowa sesja plenarna.

Komisja spraw zagranicznych. W poniedziałek i wtorek (23-24.02) podczas komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego europosłowie poświęcą uwagę m.in. procesowi integracji Kosowa, jak również Serbii, z UE oraz zaleceniom dla Komisji Europejskiej ws. negocjacji dotyczących transatlantyckiego partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP). Członkiem komisji spraw zagranicznych europarlamentu jest Jacek Saryusz-Wolski.

Poniedziałek-wtorek 23-24 lutego, Parlament Europejski, Bruksela

Komisja spraw zagranicznych o pomocy makrofinansowej dla Ukrainy i sytuacji na wschodzie kraju. We wtorek (24.02) europosłowie komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego spotkają się z Wołodymyrem Hrojsmanem, przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy, by porozmawiać o bieżącej sytuacji na Ukrainie. Rozpatrzony zostanie również projekt opinii Jacka Saryusz-Wolskiego (PO), stałego sprawozdawcy PE ds. Ukrainy, do raportu o pomocy makrofinansowej dla wschodniego sąsiada UE.

Program komisji spraw zagranicznych 

Wtorek 24 lutego, godz. 15:00-16:00, Parlament Europejski, Bruksela

O unii energetycznej na sesji plenarnej europarlamentu w Brukseli. W środę (25.02) w Brukseli odbędzie się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego, podczas której eurodeputowani wysłuchają oświadczenia Komisji Europejskiej w kwestii decyzji podjętej w sprawie ram strategicznych unii energetycznej. Następni,e dyskusja poświęcona będzie podsumowaniu ostatniego nieformalnego szczytu Rady Europejskiej (12.02) – tematowi sytuacji na Ukrainie i w Grecji.

Pełny program sesji plenarnej

Środa 25 lutego, godz. 15:00-21:00, Parlament Europejski, Bruksela

W Parlamencie Europejskim również:

Wpływ TTIP na energetykę i przemysł UE. Czy Umowa o Transatlantyckim Handlu i Inwestycjach (TTIP) zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Europy? Na uregulowanie których kwestii najbardziej liczą nasze MŚP? Czy TTIP jest szansą dla europejskiej innowacyjności? To niektóre z pytań, którym poświęcone będzie wtorkowe wysłuchanie komisji przemysłu, badań i energii (ITRE) oraz komisji handlu międzynarodowego (INTA) w Parlamencie Europejskim.

Wtorek, 24 lutego, godz.16:00-18:30, Parlament Europejski, Bruksela

Europejska Inicjatywa Obywatelska- wysłuchanie publiczne. W czwartek (26.02) podczas posiedzenia komisji ds. konstytucjonalnych (AFCO) odbędzie się wysłuchanie publiczne na temat Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Będzie dotyczyło oceny wszystkich aspektów związanych z funkcjonowaniem tej inicjatywy. W debacie głos zabiorą zaproszeni specjaliści, w tym m. in. pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, Pablo Sanchez Centellas reprezentujący Europejską Federację Związków Zawodowych Służb Publicznych, Prof. Jean-Luc Sauron - wykładowca profesor prawa międzynarodowego na Paryskim Uniwersytecie Dauphine oraz Susana del Rio - autorka i dyrektor projektu: Aktualizacja Europy. Jacek Saryusz-Wolski jest członkiem komisji AFCO.

Program wysłuchania publicznego

Czwartek 26 lutego, godz. 9.00, Parlament Europejski, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie