1 02-02-2015 Jacek Saryusz-Wolski
Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 2-8.02.2015

W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim (PE) spotkania komisji parlamentarnych oraz grup politycznych przygotowujące przyszłotygodniową sesję plenarną europarlamentu w Strasburgu.
 

Komisja Spraw Zagranicznych. W poniedziałek (2.02) w zamkniętym spotkaniu komisji spraw zagranicznych PE, której członkiem jest Jacek Saryusz-Wolski, weźmie udział m.in. Maciej Popowski – zastępca Sekretarza Generalnego europejskiej dyplomacji (Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych - ESDZ) oraz Staffan de Mistura, specjalny wysłannik ONZ do Syrii.

Program komisji spraw zagranicznych

Wtorek, 3 lutego, godz. 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

Polityka zagraniczna Unii wobec południowego i wschodniego sąsiedztwa. O priorytetach Polityki Sąsiedztwa UE będzie we wtorek (3.02) na konferencji poświęconej temu tematowi mówił europoseł Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej ds. zagranicznych. Organizatorem debaty jest brukselski Instytut Studiów Europejskich oraz Uniwersytet Saint-Louis. W dyskusji oprócz J.Saryusz-Wolskiego weźmie udział m.in. Sekretarz Generalny europejskiej dyplomacji (tj. Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych - ESDZ) Pierre Vimont.

Wtorek, 3 lutego, Bruksela

Spotkanie z komisarzami EPL. We wtorek (3.02), na tydzień przed sesją plenarną Parlamentu Europejskiego w Strasburgu oraz szczytem Rady Europejskiej, Jacek Saryusz-Wolski oraz Prezydium Europejskiej Partii Ludowej (EPL) i jej frakcji w europarlamencie, spotkają się z szefem Komisji Europejskiej Juncker’em oraz 13 komisarzami wywodzącymi się z partii członkowskich EPL, by omówić najbardziej palące kwestie stojące przed najważniejszymi instytucjami UE.

Wtorek, 3 lutego, Bruksela

O polityce Unii wobec Rosji będzie mówił Jacek Saryusz-Wolski we francuskiej telewizji France24 w programie ‘Talking Europe’ już w najbliższą środę (4.02). Program kręcony będzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Środa 4 lutego, Parlament Europejski, Bruksela

Rada Krajowa PO. W piątek (6.02) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w pierwszej w tym roku Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Piątek 6 lutego, godz. 12:00, Stadion Narodowy, Warszawa
 

W Parlamencie Europejskim w przyszłym tygodniu również:

Perspektywy dla jednolitego rynku wewnętrznego. W środę (4.02) w Parlamencie Europejskim odbędzie się wysłuchanie publiczne na temat perspektyw dla jednolitego rynku wewnętrznego. Zostanie poruszona m.in. kwestia potencjału i wyzwań regulacyjnych jednolitego rynku cyfrowego z naciskiem na usuwanie barier transgranicznych oraz wzmocnienie roli konsumentów i przedsiębiorstw. Wstęp do dyskusji wygłosi komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska.

Środa 4 lutego, Parlament Europejski, Bruksela

 

Europejski Tydzień Parlamentarny. We wtorek i środę (3-4.02), posłowie do Parlamentu Europejskiego spotkają się w Brukseli z przedstawicielami parlamentów narodowych UE, w tym Sejmu i Senatu by porozmawiać głównie o kwestiach gospodarczych w UE. W spotkaniu wezmą udział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. W skład delegacji Sejmu i Senatu wejdą poseł Andrzej Gałażewski oraz senatorowie Edmund Wittbrodt, Kazimierz Klein i Marek Ziółkowski. 

Szczegółowy program Europejskiego Tygodnia Parlamentarnego

Wtorek - środa 3-4 lutego, Parlament Europejski, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie