1 Łódź, 24-01-2015 Jacek Saryusz-Wolski
O relacjach UE-Rosja-Ukraina
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski wystąpił z wykładem wprowadzającym na konferencji Akademii Młodych Dyplomatów w Łodzi zatytułowanej „Poland and Germany: How to Respond to Russia?” (tłum: „Polska i Niemcy: jak odpowiedzieć na działania Rosji?). 
 

Konferencja poświęcona była polityce Rosji w regionie Europy Wschodniej i jej przemianom w trzech obszarach: stosunków na linii UE-Rosja, bezpieczeństwa energetycznego oraz koncepcji współczesnej polityki rosyjskiej.
 

Podczas wykładu otwierającego pt.: „EU-Russia-Ukraine Bermuda Triangle: what disappears, what survives” europoseł Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że: "Ukraiński kryzys potrzebuje solidarności z UE. Zachód powinien mieć wspólne stanowisko w sprawie agresji Rosji. Potrzeba nowej strategii bezpieczeństwa”.
 

"Rozwiązanie kryzysu ukraińskiego wymaga determinacji i akcji solidarnościowych UE i Ukrainy , a także poszanowania praw państw sąsiednich i prawa międzynarodowego przez Rosję. Musimy walczyć z terroryzmem Rosji na Ukrainie, gdyż w konsystencji walczymy przeciwko wszelkim innym rodzajom terroryzmu, np.. radykalnego islamizmu. " mówił europoseł.
 
 
W konferencji uczestniczyło m.in. ponad 200 uczestników Akademii Młodych Dyplomatów oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

 
* Akademia Młodych Dyplomatów (AMD) jest pierwszym w Polsce, unikatowym programem dyplomatycznym, przygotowującym studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji do polskiej służby zagranicznej, polskiej służby cywilnej oraz instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych. Dzięki autorskiej metodzie, najwyższej jakości nauczania, wyjątkowemu profilowi uczestników oraz otwartości na współpracę, od 2004 roku AMD kształci przyszłych liderów życia społeczno-politycznego w duchu odpowiedzialności za otaczający nas świat. Poprzednie dziewięć edycji Akademii Młodych Dyplomatów ukończyło ponad 1800 absolwentów. Około stu z nich podjęło pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a kolejni znaleźli zatrudnienie w instytucjach europejskich, organizacjach międzynarodowych i administracji publicznej.

 
 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie