1 22-01-2015 fot. Copyright © European People's Party
Młodzi Europejczycy w europarlamencie o swoich pomysłach na lepszą Europę

W zeszłym roku Parlament Europejski w Strasburgu zaprosił ponad 6000 młodych ludzi na European Youth Event (EYE). Celem tego spotkania było przedstawienie „pomysłów na lepszą Europę”. Omówiono najważniejsze tematy dla młodych Europejczyków, takie jak zrównoważony wzrost, polityka cyfrowa, wartości europejskie i bezrobocie. We wtorek, 20 stycznia 2015 roku, grupa reprezentująca EYE odwiedziła Brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy tej grupy wzięli udział w posiedzeniach komisji parlamentarnych, w czasie których młodzież przedstawiła własne propozycje polityczne i przedyskutowała je z europosłami.

 

Trzech przedstawicieli EYE brało udział w posiedzeniu komisji konstytucyjnej Parlamentu Europejskiego (AFCO).  Zaprezentowali swoje postulaty, w tym m.in. te dotyczące głosowania przez Internet, rozszerzenia czynnego prawa wyborczego dla ludzi w wieku od 16-lat, wprowadzenia dodatkowych przedstawicieli młodzieży w Parlamencie Europejskim oraz projektu konstytucji europejskiej. Propozycje te, zwłaszcza te związane z rozszerzeniem czynnego prawa wyborczego dla 16-latków spotkały się z pozytywną opinią posłów. Podkreślili, że przedstawione pomysły świadczą o zaangażowaniu i entuzjazmie młodych Europejczyków.

 

Po południu członkowie EYE brali również udział w spotkaniu komisji spraw zagranicznych europarlamentu (AFET). Dyskutowali z europosłami m. in. o polityce sąsiedztwa Unii Europejskiego, kryzysie na Ukrainie i relacjach z Rosją, głębszej współpracy między wojskami i wywiadami europejskimi oraz o wpływie wartości europejskich na politykę zagraniczną UE. Przedstawiciele EYE podkreślili, że zjednoczona Europa jest dla nich rzeczywistością, w której dorastali i oczekują głębokiej współpracy i integracji w unijnej polityce wewnętrznej i zagranicznej.
 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie