1 30-11-2014 Jacek Saryusz Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego 1-6.12.2014

O Strategii Bezpieczeństwa Narodowego w BBN. W poniedziałek (1.12) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w spotkaniu  w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, podczas którego zaprezentowana i omówione zostaną w gronie ekspertów i polityków założenia nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP. Wyznacza ona kierunki wzmacniania systemu bezpieczeństwa Polski na kolejne lata, w tym te dotyczące współpracy w ramach Unii Europejskiej.

Poniedziałek 1 grudnia, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Warszawa

Komisja spraw zagranicznych spotka się z Michaiłem Chodorkowskim. We wtorek (2.12) komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego (AFET) spotka się z Michaiłem Chodorkowskim, założycielem platformy „Otwarta Rosja”.

Wtorek 2 grudnia, godz. 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

Nagroda LUX – pokaz filmu IDA. We wtorek (2.12) w Parlamencie Europejskim odbędzie się pokaz polskiego filmu „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i produkcji łódzkiego OPUS Film. Każdego roku, Parlament Europejski wręcza filmową Nagrodę LUX wyjątkowym dziełom europejskiej kinematografii, promując bogactwo i różnorodność dorobku kulturalnego Europy. Zwycięzca zostanie wybrany przez eurodeputowanych w głosowaniu internetowym i ogłoszony 17 grudnia podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

O finalistach Nagrody LUX

Wtorek 2 grudnia, godz. 12:45, Yehudi Menuhin, Parlament Europejski, Bruksela

Konferencja Przewodniczących w Rydze. W czwartek (4.12) Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w Konferencji Przewodniczących Parlamentu Europejskiego w Rydze. Będzie jedynym przedstawicielem Grupy Europejskiej Partii Ludowej – największej rodziny politycznej w europarlamencie - której jest wiceprzewodniczącym. Konferencja Przewodniczących jest organem politycznym Parlamentu Europejskiego odpowiedzialnym za organizację prac PE, planowanie prac legislacyjnych, określanie kompetencji i składu komisji oraz delegacji, kontakty z innymi instytucjami Unii Europejskiej, parlamentami narodowymi i krajami trzecimi. W skład Konferencji Przewodniczących wchodzą: przewodniczący europarlamentu oraz wszyscy przewodniczący grup politycznych.

Czwartek 4 grudnia, Ryga

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie