1 10-11-2014 Jacek Saryusz Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego 10-16.11.2014

Uroczystość 25-lecia upadku muru berlińskiego. W środę (12.11) sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Brukseli rozpocznie się od uroczystości z okazji 25-lecia upadku muru berlińskiego. Kolejnego dnia sesji – w czwartek (13.11) - europosłowie przedyskutują m.in.  sytuację polityczną i gospodarczą w Mołdawii – kraju będącego na drodze do stowarzyszenia z Unią Europejską (Projekt dokumentu).


Program sesji plenarnej


Środa-czwartek 12-13 listopada, Parlament Europejski, Bruksela


Spotkanie z przedstawicielami gruzińskiego parlamentu i opozycji. W środę (12.11) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) odpowiedzialny za sprawy zagraniczne, spotka się z przedstawicielem gruzińskiego Parlamentu, liderem mniejszości parlamentarnej Dawidem Bakradze. Grupa Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim jest coraz bardziej zaniepokojona obecną sytuacją polityczną w Gruzji, w tym stosowaniem przez gruzińskie władze wybiórczej sprawiedliwości wobec oponentów politycznych.


Konferencja prasowa - czwartek 13 listopada godz. 10:30, sala prasowa im. Anny Politkowskiej, Parlament Europejski, Bruksela – transmisja online


Komunikat prasowy Jacka Saryusz-Wolskiego nt sytuacji w Gruzji


Środa 12 listopada, Parlament Europejski, Bruksela


Mołdawia bliżej stowarzyszenia z UE. W czwartek (13.11) podczas sesji plenarnej europosłowie zadecydują czy wyrażają zgodę na ratyfikację przez UE umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Mołdawski parlament ratyfikował umowę już w lipcu tego roku.


Czwartek 13 listopada, Parlament Europejski, Bruksela
 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie