1 12-10-2014 Jacek Saryusz-Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego 13-19.10.2014

Bezpieczeństwo energetyczne UE w świetle wojny na Ukrainie. We wtorek (14.10) podczas spotkania Grupy Roboczej ds. Polityki Rozszerzenia i Wschodniej UE komisarz ds. energii Guenther Oettinger przedstawi europosłom pogląd Komisji Europejskiej na stan bezpieczeństwa energetycznego UE w świetle wojny na Ukrainie i działań Rosji.

Wtorek 14 października, Parlament Europejski, Bruksela

 

Z wizytą w Parlamencie Europejskim. We wtorek i środę (14-15.10) Jacek Saryusz-Wolski będzie gościł w europarlamencie w Brukseli mieszkańców województwa łódzkiego, którzy zostali przez niego zaproszeni na wyjazd studyjny, by lepiej poznać funkcjonowanie jednej z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej.

Wtorek-środa 14-15 października, Parlament Europejski, Bruksela

 

Spotkanie z Arcybiskupem Yevstratiy. Od środy do piątku (15-17.10) z inicjatywy wiceprzewodniczącego Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Jacka Saryusz-Wolskiego, gościem specjalnym Grupy EPL w Parlamencie Europejskim w Brukseli będzie Arcybiskup Yevstratiy (Zorya), przedstawiciel Świątobliwego Synodu Patriarchatu Kijowskiego do Unii Europejskiej. Wraz z przedstawicielami innych wspólnot wyznaniowych na Ukrainie, Patriarchat Kijowa próbuje przeciwstawić się sterowanym z Kremla działaniom Patriarchatu Moskwy. Jacek Saryusz-Wolski spotka się z Arcybiskupem we wtorek (14.10) po południu.

Środa-piątek 15-17 października, Parlament Europejski, Bruksela

 

Laureat Nagrody Sacharowa 2014 zostanie wybrany w czwartek (16.10) podczas posiedzenia Konferencji Przewodniczących Parlamentu Europejskiego. Na liście trzech finalistów nagrody europarlamentu jest zgłoszony przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego Euromajdan reprezentowany przez Mustafę Najem, Rusłanę Łyżyczko, Jelizawetę Szepetilnikową i Tetianę Czornowoł.

Euromajdan coraz bliższej Nagrody Sacharowa

Poznaj trzech finalistów Nagrody Sacharowa 2014

Czwartek 16 października, Parlament Europejski, Bruksela

 

Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2014. We wtorek i środę (14-15.10) reprezentanci biura Posła do Parlamentu Europejskiego Jacka Saryusz-Wolskiego wezmą udział w VII Europejskim Forum Gospodarczym Łódzkie 2014, które poświęcone będzie m.in. X rocznicy wejścia Polski do UE, europejskiej polityce energetycznej oraz kwestii korzyści i kosztów członkostwa Polski w strefie euro.

Wtorek-środa 14-15 października, Hotel DoubleTree by Hilton, Łódź

 

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżaco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie