1 Łódź, 17-11-2017
Jacek Saryusz-Wolski o konsekwencjach debaty w Parlamencie Europejskim

Eurodeputowany twierdzi, że debata w Parlamencie Europejskim i rezolucja na temat sytuacji w Polsce mogą mieć niebezpieczne konsekwencje dla bezpieczeństwa naszego kraju.

Eurodeputowany powiedział w Radiu Łódź, że kraj, w którym ulicami maszerują faszyści, i w którym niszczy się demokrację - nie zasługuje na to, żeby sojusznicy pomogli mu militarnie w godzinie potrzeby, a taki niestety jest teraz przekaz w Europie. - To już nie uderza w gospodarkę czy wizerunek. To uderza w nagie bezpieczeństwo militarne Polski. Maleje ochota zachodnioeuropejskich sojuszników do przysłania wojsk. Uderzamy w imponderabilia - mówił Saryusz-Wolski. 

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. Wyraził m. in. zaniepokojenie proponowanymi zmianami w przepisach, które dotyczą polskiego sądownictwa, które „mogą strukturalnie zagrozić niezawisłości sądów i osłabić praworządność w Polsce”. W dokumencie znalazł się też apel do polskiego rządu, by potępić „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

Wysłuchaj całą rozmowę europosła Jacka Saryusz-Wolskiego dla Radia Łódź

Źródło: Radio Łódź

Contact

Bureau de député:

Inscrivez-vous à la newsletter

Q Trouvez-moi