1 18-02-2015  © Parlament Europejski - biuro w Polsce
EUROSCOLA 2015 – KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce organizuje po raz kolejny konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach programu Euroscola. Zwycięskie klasy szkolne otrzymają dofinansowanie pozwalające im wziąć udział w jednej z symulacji obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w ciągu roku szkolnego 2015/2016. 
 

Tym razem zadaniem konkursowym jest nakręcenie filmu na jeden z zaproponowanych tematów – „Unia Europejska w Twojej miejscowości, regionie, życiu”, „Co dla Ciebie znaczy Europa?” oraz „Europejski Rok na rzecz Rozwoju (EYD2015)”. Uczniowie biorący udział w rywalizacji muszą przygotować krótki materiał (od 3 do 5 minut), pokazujący na przykładzie jak zmieniło się życie konkretnych osób od kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, jak autorzy widzą przyszłość, jakie mają pomysły na zmiany w bliższym i dalszym otoczeniu (tematy 1 i 2) oraz na walkę z ubóstwem w krajach rozwijających się (temat 3). Film wraz z uczniowskim opisem zrealizowanego przez klasę/grupę projektu należy zamieścić w serwisie YouTube lub Vimeo.
 

Serdecznie zachęcamy do udziału w rywalizacji. Na zgłoszenia Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce czeka do 31 marca 2015.
 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo tutaj
 

Contact

Bureau de député:

Q Trouvez-moi